FileField Sources JSON API (8.x-1.0-beta8) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Search
it: Cerca

en: Label
it: Etichetta

en: Insert
it: Inserisci

en: Custom
it: Personalizzato

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Apply
it: Applica

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
it: La cartella %directory non è scrivibile, perché non sono stati impostati i permessi adeguati.

en: Sort
it: Ordinamento

en: Items to display
it: Elementi da visualizzare

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Next »
it: Succ »

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
it: Sono consentiti solo i file con le seguenti estensioni: %files-allowed.

en: Image style
it: Stile immagine

en: « Prev
it: « Prec

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
it: Non è stato possibile copiare il file %file, poiché la cartella di destinazione non è configurata correttamente. Questo può derivare da un problema con i permessi dei file o delle cartelle. Per maggiori informazioni controlla il log di sistema.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
it: Il file %file non è stato copiato perché la directory di destinazione %destination non è configurata correttamente.
