FileField Sources JSON API (8.x-1.0-beta9) - en to th translation catalogue (16 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Search
th: ค้นหา

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: ID
th: ไอดี

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
th: ไม่สามารถเขียนข้อมูลลงใน %directory ได้ เนื่องจากไม่มีสิทธิ์อนุญาต

en: Items to display
th: รายการที่จะแสดง

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
th: นามสกุลของไฟล์ที่ได้รับอนุญาต: %files-allowed

en: Image style
th: ลักษณะของรูป

en: The specified file %file could not be copied, because the destination directory is not properly configured. This may be caused by a problem with file or directory permissions. More information is available in the system log.
th: ไฟล์ %file ที่ระบุไม่สามารถทำสำเนาได้เนื่องจากไดเรกทอรี่ปลายทางไม่ถูกสร้างอย่างถูกต้อง สาเหตุของปัญหาอาจเกิดจากสิทธิ์การเข้าถึงของไฟล์หรือไดเรกทอรี่ไม่ถูกต้อง อ่านรายละเอียดเพิ่มเติมได้ในบันทึกของระบบ

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
th: ไฟล์ %file ไม่สามารถทำสำเนาเนื่องจากไดเรกทอรี่ปลายทาง %destination ถูกสร้างไม่ถูกต้อง
