File Hash (2.0.10) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Size
pt: Tamanho

en: Clean up
pt: Limpar

en: Text
pt: Texto

en: Attachment
pt: Anexo

en: Configure
pt: Configurar

en: Off
pt: Desligado

en: Strict
pt: Estrito

en: Please wait...
pt: Por favor, aguarde...

en: Not enabled
pt: Desativado

en: Generate
pt: Gerar

en: MIME type
pt: Tipo MIME

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
pt: %type: @message na função %function (linha %line do arquivo %file).

en: Replace the file name by its description when available
pt: Substitui o nome do arquivo por sua descrição quando disponível
