Files and Folders (2.0.0) - en to cy translation catalogue (36 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Groups
cy: Grwpiau

en: Type
cy: Math

en: List
cy: Rhestr

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Download
cy: Lawrlwytho

en: File
cy: Ffeil

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Size
cy: Maint

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Image
cy: Delwedd

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Small
cy: Bach

en: Large
cy: Mawr

en: Upload
cy: Llwytho i fyny

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Create
cy: Creu

en: Custom
cy: Addasu

en: Visibility
cy: Gwelededd

en: Thumbnail
cy: Disgrifiad Cryno

en: Medium
cy: Canolig

en: Users
cy: Defnyddwyr

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Root
cy: Gwreiddyn

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>

en: The size of the file in bytes.
cy: Maint y ffeil mewn beitiau.
