Files and Folders (2.0.0) - en to fa translation catalogue (51 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Private
fa: خصوصی

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Subscribe
fa: اشتراک

en: Public
fa: عمومی

en: Download
fa: دانلود

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Size
fa: اندازه

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Move
fa: انتفال

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Audio
fa: صوتی

en: File Size
fa: اندازه فایل

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Create
fa: ایجاد

en: Custom
fa: سفارشی

en: Visibility
fa: وضعیت نمایش

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Medium
fa: متوسط

en: Desc
fa: نزولی

en:  bytes
fa:  بایت

en: Users
fa: کاربران

en: Notifications
fa: اطلاع‌رسانی‌ها

en: Folder
fa: پوشه

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Root
fa: ریشه

en: Video
fa: ویدیو

en: Document
fa: سند

en: Apply
fa: تایید

en: Uploading...
fa: درحال بارگذاری...

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: Do not send notifications for this update.
fa: اطلاعیه‌ای برای این به‌روزرسانی ارسال نشود.

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Search...
fa: جستجو...

en: Asc
fa: صعودی
