Files and Folders (2.0.0) - en to fr translation catalogue (60 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Private
fr: Privé

en: Groups
fr: Groupes

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Subscribe
fr: S'abonner

en: Download
fr: Téléchargement

en: File
fr: Fichier

en: Edit
fr: Modifier

en: Size
fr: Taille

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Move
fr: Déplacer

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: File Size
fr: Taille du fichier

en: Upload
fr: Transférer

en: Create
fr: Créer

en: Folder created successfully.
fr: Le répertoire a été créé avec succès.

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Visibility
fr: Visibilité

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: Medium
fr: Moyen

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Folders
fr: Dossiers

en: Folder
fr: Répertoire

en: Sort by
fr: Trier par

en: Shared
fr: Partagé

en: Root
fr: Racine

en: icon
fr: icône

en: Video
fr: Vidéo

en: Confirm Deletion
fr: Confirmer la suppression

en: Teams
fr: Equipes

en: Upload File
fr: Transférer le Fichier

en: Apply
fr: Appliquer

en: Uploading...
fr: Transfert...

en: Allowed Roles
fr: Rôles autorisés

en: File Name
fr: Nom du fichier

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Restricted
fr: Restreint

en: No items found.
fr: Aucun élément trouvé.

en: Presentation
fr: Présentation

en: Folder Name
fr: Nom du dossier

en: Do not send notifications for this update.
fr: Ne pas envoyer de notification pour cette mise à jour.

en: File Type
fr: Type de fichier

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Spreadsheet
fr: Feuille de calcul

en: The size of the file in bytes.
fr: La taille du fichier en octets.

en: Edit @type
fr: Modifier @type

en: Search...
fr: Chercher...

en: Parent Folder
fr: Dossier parent

en: Content Visibility
fr: Visibilité du contenu

en: Show Details
fr: Voir les détails

en: This folder is empty.
fr: Ce dossier est vide.
