Files and Folders (2.0.0) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Private
id: Privat

en: Groups
id: Grup-grup

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Subscribe
id: Berlangganan

en: Public
id: Publik

en: Download
id: Unduh

en: Date
id: Tanggal

en: Size
id: Ukuran

en: Search
id: Pencarian

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Move
id: Pindah

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Upload
id: Unggah

en: Options
id: Opsi

en: Create
id: Buat

en: Custom
id: Tersuai

en: Visibility
id: Visibilitas

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Medium
id: Sedang

en: Users
id: Pengguna

en: Notifications
id: Notifikasi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Root
id: Akar utama

en: Document
id: Dokumen

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: The size of the file in bytes.
id: Ukuran file dalam byte.

en: Asc
id: Urutan turun

en: Choose some options
id: Tentukan beberapa pilihan
