Files and Folders (2.0.0) - en to it translation catalogue (43 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Private
it: Privato

en: Groups
it: Gruppi

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Subscribe
it: Registrati

en: Public
it: Pubblico

en: Download
it: Scarica

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Size
it: Dimensione

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Move
it: Sposta

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Upload
it: Carica

en: Options
it: Opzioni

en: Create
it: Crea

en: Custom
it: Personalizzato

en: Visibility
it: Visibilità

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Medium
it: Medio

en: Desc
it: Disc

en: Users
it: Utenti

en: Notifications
it: Notifiche

en: Sort by
it: Ordina per

en: Document
it: Documento

en: Upload File
it: Carica file

en: Apply
it: Applica

en: Uploading...
it: Caricamento in corso...

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: The size of the file in bytes.
it: La dimensione del file in bytes.
