Files and Folders (2.0.0) - en to ja translation catalogue (55 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Private
ja: プライベート

en: Groups
ja: グループ

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Subscribe
ja: 配信登録

en: Public
ja: パブリック

en: Download
ja: ダウンロード

en: File
ja: ファイル

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Size
ja: サイズ

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Move
ja: 移動

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: Audio
ja: オーディオ

en: Upload
ja: アップロード

en: Options
ja: オプション

en: Create
ja: 作成

en: Folder created successfully.
ja: フォルダーが作成されました。

en: Custom
ja: カスタム

en: Visibility
ja: 閲覧の制限

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Medium
ja: 中程度

en: Desc
ja: 降順

en: Users
ja: ユーザー

en: Notifications
ja: 通知

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Shared
ja: 共有

en: Root
ja: ルート

en: Video
ja: ビデオ

en: Document
ja: ドキュメント

en: Upload File
ja: アップロードファイル

en: Apply
ja: 適用

en: Allowed Roles
ja: 許可された役割

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Folder Name
ja: フォルダ名

en: Do not send notifications for this update.
ja: この更新では通知を送信しない。

en: File Type
ja: ファイル形式

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Spreadsheet
ja: スプレッドシート

en: The size of the file in bytes.
ja: ファイルのサイズ（バイト）。

en: File System
ja: ファイルシステム

en: Asc
ja: 昇順
