Files and Folders (2.0.0) - en to pt translation catalogue (63 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Private
pt: Privada

en: Groups
pt: Grupos

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Actions
pt: Ações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Subscribe
pt: Assinar

en: Public
pt: Público(a)

en: File
pt: Arquivo

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: Size
pt: Tamanho

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Move
pt: Mover

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Audio
pt: Áudio

en: File Size
pt: Tamanho do arquivo

en: Upload
pt: Carregar

en: Options
pt: Opções

en: Create
pt: Criar

en: Folder created successfully.
pt: Pasta criada.

en: Custom
pt: Personalizado

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Medium
pt: Médio

en: Desc
pt: Decrescente

en: Users
pt: Usuários

en: Notifications
pt: Notificações

en: Folders
pt: Pastas

en: Folder
pt: Pasta

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Root
pt: Raiz

en: icon
pt: ícone

en: Confirm Deletion
pt: Confirmar Apagar

en: Teams
pt: Equipes

en: Document
pt: Documento

en: Upload File
pt: Enviar Arquivo

en: Apply
pt: Aplicar

en: Uploading...
pt: Enviando...

en: Allowed Roles
pt: Papéis de usuários permitidos

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Restricted
pt: Restrito

en: No items found.
pt: Nenhum item foi encontrado.

en: Folder Name
pt: Nome da Pasta

en: File uploaded successfully.
pt: Arquivo enviado com sucesso.

en: Do not send notifications for this update.
pt: Não enviar notificações para esta atualização.

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: The size of the file in bytes.
pt: O tamanho do arquivo, em bytes.

en: Create New Folder
pt: Criar Nova Pasta

en: Edit @type
pt: Editar @type

en: Asc
pt: Ascendente

en: Content Visibility
pt: Visibilidade de Conteúdo

en: Add Files
pt: Adicionar Arquivos
