Fileslog (1.0.3) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: Logging
de: Protokollierung

en: Date
de: Datum

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Message
de: Benachrichtigung

en: View
de: Ansicht

en: User
de: Benutzer

en: Location
de: Ort

en: Severity
de: Schweregrad

en: About
de: Über

en: Filter log messages
de: Protokollnachrichten filtern

en: You must select something to filter by.
de: Es muss ein Filterkriterium ausgewählt werden.

en: View events that have recently been logged.
de: Zeigt die Ereignisse an, die zuletzt protokolliert wurden.

en: Referer
de: Referrer

en: Recent log messages
de: Aktuelle Protokollnachrichten

en: Confirm delete recent log messages
de: Löschen aktueller Protokollnachrichten bestätigen

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
de: Möchten Sie die aktuellen Protokolle wirklich löschen?
