Fileslog (1.0.4) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Logging
id: Pengelogan

en: Date
id: Tanggal

en: Message
id: Pesan

en: No log messages available.
id: Tidak ada pesan log yang tersedia.

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: Location
id: Lokasi

en: Severity
id: Keparahan

en: Anonymous
id: Anonim

en: About
id: Tentang

en: Filter log messages
id: Filter pesan log

en: You must select something to filter by.
id: Anda harus memilih sesuatu yang ingin disaring

en: View events that have recently been logged.
id: Lihat kejadian yang terakhir dicatat sistem.

en: Recent log messages
id: Pesan log terbaru

en: Confirm delete recent log messages
id: Konfirmasi hapus pesan log terbaru

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
id: Apakah Anda yakin ingin menghapus log terbaru?
