Fileslog (1.0.4) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: No log messages available.
it: Nessun messaggio di log disponibile.

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: Filter
it: Filtra

en: Location
it: Posizione

en: Severity
it: Rilevanza

en: Anonymous
it: Anonimo

en: About
it: Informazioni

en: Filter log messages
it: Filtra messaggi di log

en: You must select something to filter by.
it: E' necessario selezionare qualcosa da filtrare.

en: View events that have recently been logged.
it: Visualizza gli eventi che sono stati recentemente registrati.

en: Referer
it: Referente

en: Recent log messages
it: Messaggi di log recenti

en: Confirm delete recent log messages
it: Conferma l'eliminazione dei messaggi di log recenti

en: Are you sure you want to delete the recent logs?
it: Vuoi veramente eliminare i log recenti?
