FillPDF (5.0.1) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Prefix
it: Prefisso

en: Suffix
it: Suffisso

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Settings
it: Impostazioni

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Save
it: Salva

en: Download PDF
it: Scarica PDF

en: Create
it: Crea

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Location
it: Posizione

en: Desc
it: Disc

en: Other
it: Altro

en: Sort by
it: Ordina per

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Apply
it: Applica

en: Mapping
it: Mappatura

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Additional settings
it: Impostazioni aggiuntive

en: Export configuration
it: Esporta la configurazione

en: Administrative title
it: Titolo amministrativo

en: Public files
it: File pubblici

en: Import configuration
it: Importa la configurazione

en: Master
it: Principale

[ctx: Entity type group]
en: Content
it: Contenuti

en: Duplicate of @label
it: Duplicato di @label
