FillPDF (8.x-4.6) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Suffix
hi: प्रत्यय

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Import
hi: आयात करें

en: ID
hi: आईडी

en: Upload
hi: अपलोड

en: All
hi: सभी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Location
hi: स्थान

en: Desc
hi: अवरोही

en: Other
hi: अन्य

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Apply
hi: लागू करें

en: Mapping
hi: मानचित्रण

en: Private files
hi: निजी फाइलों

en: Public files
hi: सार्वजनिक फ़ाइलें

en: UUID
hi: युयुआइङी
