Finders (1.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: Author
de: Autor

en: Description
de: Beschreibung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Search
de: Suche

en: None
de: Keine

en: Weight
de: Gewichtung

en: View
de: Ansicht

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Changed
de: Geändert

en: Machine name
de: Systemname

en: Others
de: Andere

en: entries
de: Einträge

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Primary
de: Primär

en: Finder type
de: Finder-Typ

en: Third party settings
de: Einstellungen von Drittanbietern

en: Bundle name
de: Name des Subtyps

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: A unique machine-readable name for this entity. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
de: Ein eindeutiger Systemname für diese Entität. Der Name darf nur Kleinbuchstaben, Zahlen und Unterstriche enthalten.
