Finders (1.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Ver

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Changed
pt: Alterado

en: Facets
pt: Facetas

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Others
pt: Outros

en: entries
pt: mensagens

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Primary
pt: Primário

en: Third party settings
pt: Configurações de terceiros

en: Bundle name
pt: Nome do pacote

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
