Finders (1.0.0-alpha3) - en to fil translation catalogue (10 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Type
fil: Uri

en: Author
fil: May akda

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Search
fil: Hanapin

en: Weight
fil: Timbang

en: Name
fil: Pangalan

en: View
fil: Tingnan
