Finders (1.0.0-alpha4) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Search
id: Pencarian

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Changed
id: Berubah

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Third party settings
id: Pengaturan komponen pihak ketiga
