Firebase UI (1.0.3) - en to fil translation catalogue (7 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Status
fil: Kalagayan

en: Type
fil: Uri

en: Actions
fil: Mga gawain

en: Message
fil: Mensahe

en: Created
fil: Inilikha

en: Active
fil: Aktibo
