Firebase UI (1.0.5) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Message
hi: संदेश

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: UUID
hi: युयुआइङी
