Firma (1.1.21) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Search
fa: جستجو

en: Help
fa: راهنما

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Left sidebar
fa: کناره چپ

en: Right sidebar
fa: کناره راست

en: Footer
fa: پاورقی

en: Scale
fa: مقیاس

en: Phone Number
fa: شماره تلفن

en: Content Bottom
fa: پایین محتوا

en: Fade
fa: محو شدن

en: Slide
fa: لغزیدن

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری
