Firma (1.1.21) - en to hu translation catalogue (31 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Content
hu: Tartalom

en: core
hu: alaprendszer

en: Search
hu: Keresés

en: Help
hu: Súgó

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Left sidebar
hu: Bal oldalsáv

en: Right sidebar
hu: Jobb oldalsáv

en: Footer
hu: Lábléc

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Phone Number
hu: Telefonszám

en: Content Bottom
hu: Tartalom alja

en: Fade
hu: Áttünés

en: Slide
hu: Csúsztatás

en: Tabs
hu: Fülek

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Push
hu: Eltolás

en: E-mail Address
hu: E-mail cím

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Pull
hu: Behúzás

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Show Social Icons
hu: Közösségi ikonok mutatása

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Submitted by @author_name on @date
hu: @author_name küldte be @date időpontban

en: Social Media Link
hu: Közösségi média hivatkozás

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje
