Fivestar (8.x-1.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (21 entries)

en: None
cy: Dim

en: Outline
cy: Amlinell

en: Small
cy: Bach

en: Voting
cy: Pleidleisio

en: General
cy: Cyffredinol

en: Basic
cy: Sylfaenol

en: Select list
cy: Dewis rhestr

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod

en: Rate
cy: Graddfa

en: Stars
cy: Sêr

en: Number of stars
cy: Nifer o sêr

en: Rating
cy: Amcangyfrif

en: Fivestar
cy: Pumseren

en: Rating (i.e. 4.2/5)
cy: Amcangyfrif (e.e. 4.2/5)

en: Percentage (i.e. 92)
cy: Canran (e.e. 92)

en: Cancel rating
cy: Canslo amcangyfrif

en: Your rating: <span>!stars</span>
cy: Eich amcangyfrif: !stars

en: No votes yet
cy: Dim pleidlais eto

en: Select rating
cy: Dewis amcangyfrif

en: Store a rating for this piece of content.
cy: Storio graddfa ar gyfer rhan yma o gynnwys.

en: Text format
cy: Fformat testun
