Fivestar (8.x-1.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (26 entries)

en: None
pl: Brak

en: Outline
pl: Książka

en: Small
pl: Małe

en: Voting
pl: Ocena

en: General
pl: Ogólne

en: here
pl: tutaj

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Rate
pl: Oceń

en: About
pl: O stronie

en: Stars
pl: Gwiazdki

en: Target
pl: Cel

en: Number of stars
pl: Ilość gwiazdek

en: Rating
pl: Ocena

en: Display format
pl: Format wyświetlania

en: Uses
pl: Używa

en: Rating (i.e. 4.2/5)
pl: Ocena (n.p. 4.3/5)

en: Percentage (i.e. 92)
pl: Procentowo (n.p. 92)

en: Cancel rating
pl: Wycofaj ocenę

en: Your rating: <span>!stars</span>
pl: Twoja ocena: <span>!stars</span>

en: No votes yet
pl: Brak głosów

en: Select rating
pl: Wybierz ocenę

en: Store a rating for this piece of content.
pl: Zapisz ocenę dla tej zawartości

en: Text format
pl: Format tekstu

en: Minimal
pl: Minimalistyczny
