Fivestar (8.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (35 entries)

en: None
uk: Немає

en: Outline
uk: Підшивка

en: Small
uk: Мале

en: Voting
uk: Голосування

en: General
uk: Загальне

en: here
uk: тут

en: Basic
uk: Основні

en: Select list
uk: Список вибору

en: Default value
uk: Базове значення

en: Rate
uk: Оцінити

en: About
uk: Про модуль

en: Stars
uk: Зірочки

en: Target
uk: Ціль

en: Number of stars
uk: Кількість зірок

en: Rating
uk: Рейтинг

en: Display format
uk: Формат відображення

en: Uses
uk: Використання

en: Rating (i.e. 4.2/5)
uk: Оцінка (напр. 4.2/5)

en: Percentage (i.e. 92)
uk: Відсотки (напр. 92)

en: Cancel rating
uk: Скасувати оцінку

en: Your rating: <span>!stars</span>
uk: Ваша оцінка: <span>!stars</span>

en: No votes yet
uk: Голоси відсутні

en: Select rating
uk: Виберіть оцінку

en: Store a rating for this piece of content.
uk: Зберегти оцінку для цього матеріалу.

en: Text format
uk: Текстовий формат

en: Average vote
uk: Середній голос

en: Minimal
uk: Мінімальний

en: No text
uk: Без тексту

en: Enables fivestar ratings on content, users, etc.
uk: Вмикає оцінки fivestar на матеріалах, користувачах тощо.

en: Allow users to cancel their ratings.
uk: Дозволити користувачам скасовувати свої оцінки.

en: Value to display as stars
uk: Значення, показуване зірками

en: Text to display under the stars
uk: Текст, показуваний під зірками

en: Widget ID
uk: ID віджета

en: Allow users to re-vote on already voted content.
uk: Дозволити користувачам переголосовувати вже проголосовані матеріали.

en: Allow users to vote on their own content.
uk: Дозволити користувачеві голосувати на власному матеріалі.
