Fivestar (8.x-1.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: None
fr: Aucun(e)

en: Outline
fr: Structure

en: Small
fr: Petit

en: General
fr: Général

en: here
fr: ici

en: Basic
fr: Basique

en: Select list
fr: Liste de sélection

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Rate
fr: Taux

en: About
fr: À propos

en: Stars
fr: Étoiles

en: Target
fr: Cible

en: Number of stars
fr: Nombre d'étoiles

en: Rating
fr: Note

en: Display format
fr: Format d'affichage

en: Uses
fr: Utilisations

en: Rating (i.e. 4.2/5)
fr: Note (ex. : 4.2/5)

en: Percentage (i.e. 92)
fr: Pourcentage (par exemple 92)

en: Cancel rating
fr: Annuler la note

en: No votes yet
fr: Aucun vote pour le moment

en: Select rating
fr: Sélectionner le vote

en: Store a rating for this piece of content.
fr: Enregistrer un vote pour ce contenu.

en: Text format
fr: Format de texte

en: Average vote
fr: Moyenne des votes

en: No text
fr: Pas de texte

en: Average:
fr: Moyenne :

en: Enables fivestar ratings on content, users, etc.
fr: Active les évaluations Fivestar sur le contenu, les utilisateurs, etc.

en: Allow users to cancel their ratings.
fr: Permettre aux utilisateurs d'annuler leurs votes.

en: Text to display under the stars
fr: Texte à afficher sous les étoiles

en: Vote type
fr: Type de vote
