Fivestar (8.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: None
pt: Nenhum

en: Outline
pt: Esboço

en: Small
pt: Pequeno

en: Voting
pt: Votos

en: General
pt: Geral

en: here
pt: aqui

en: Basic
pt: Básico

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Rate
pt: Avaliar

en: About
pt: Sobre

en: Stars
pt: Estrelas

en: Target
pt: Alvo

en: Number of stars
pt: Número de estrelas

en: Rating
pt: Avaliação

en: Display format
pt: Formato de exibição

en: Uses
pt: Usos

en: Rating (i.e. 4.2/5)
pt: Média (4.2/5)

en: Percentage (i.e. 92)
pt: Porcentagem (92)

en: Cancel rating
pt: Cancelar avaliação

en: No votes yet
pt: Sem avaliações

en: Text format
pt: Formato de texto

en: Average vote
pt: Média de votos

en: Minimal
pt: Mínimo
