Fivestar (8.x-1.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: None
tr: Hiçbiri

en: Outline
tr: Anahat

en: Small
tr: Küçük

en: Voting
tr: Oylama

en: General
tr: Genel

en: here
tr: buraya

en: Basic
tr: Temel

en: Select list
tr: Seçim listesi

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Rate
tr: Puan

en: About
tr: Hakkında

en: Stars
tr: Yıldızlar

en: Target
tr: Hedef

en: Number of stars
tr: Yıldızların sayısı

en: Rating
tr: Derecelendirme

en: Display format
tr: Görüntüleme biçimi

en: Uses
tr: Kullanım

en: Rating (i.e. 4.2/5)
tr: Puanlama (örneğin 4,2/5)

en: Percentage (i.e. 92)
tr: Yüzde (örn. 92)

en: Cancel rating
tr: Oylamadan çık

en: No votes yet
tr: Henüz oy kullanılmadı

en: Select rating
tr: Değerlendirmeyi seçin

en: Text format
tr: Metin biçimi

en: Average vote
tr: Oy Ortalaması

en: Minimal
tr: En az
