Fivestar (8.x-1.0-alpha4) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: None
ja: なし

en: Outline
ja: アウトライン

en: Small
ja: 小

en: Voting
ja: 投票

en: General
ja: 全般

en: here
ja: こちら

en: Basic
ja: 基本

en: Select list
ja: 選択リスト

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Rate
ja: 税率

en: About
ja: アバウト

en: Stars
ja: 星

en: Target
ja: ターゲット

en: Number of stars
ja: 星の数

en: Rating
ja: レーティング

en: Display format
ja: ディスプレイフォーマット

en: Uses
ja: 機能

en: Fivestar
ja: 五つ星評価

en: Rating (i.e. 4.2/5)
ja: レーティング (i.e. 4.2/5)

en: Percentage (i.e. 92)
ja: パーセンテージ (i.e. 92)

en: Cancel rating
ja: 評価をキャンセルする

en: No votes yet
ja: まだ投票はありません

en: Select rating
ja: 評価を選択

en: Store a rating for this piece of content.
ja: コンテンツのこの部分の評価を保存する。

en: Text format
ja: テキストフォーマット

en: Minimal
ja: 最少

en: Use Fivestar to rate content
ja: Fivestar でコンテンツを評価
