Fivestar (8.x-1.0-alpha5) - en to da translation catalogue (26 entries)

en: None
da: Ingen

en: Outline
da: Indholdsfortegnelse

en: Small
da: Lille

en: Voting
da: Bedømmelse

en: General
da: Generelt

en: here
da: her

en: Basic
da: Grundlæggende

en: Select list
da: Valgliste

en: Default value
da: Standardværdi

en: Rate
da: Bedøm

en: About
da: Om

en: Stars
da: Stjerner

en: Target
da: Mål

en: Number of stars
da: Antallet af stjerner

en: Rating
da: Bedømmelse

en: Display format
da: Visningsformat

en: Uses
da: Bruger

en: Rating (i.e. 4.2/5)
da: Bedømmelse (f.eks. 4,2/5)

en: Percentage (i.e. 92)
da: Procent (f.eks. 92)

en: Cancel rating
da: Fortryd bedømmelse

en: No votes yet
da: Ingen bedømmelser endnu

en: Select rating
da: Vælg bedømmelse

en: Store a rating for this piece of content.
da: Gem en bedømmelse af dette stykke indhold.

en: Text format
da: Tekstformat

en: Average vote
da: Gennemsnitlig vurdering

en: Star rating
da: Stjernebedømmelse
