Fixed Block Content (8.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Other
tr: Diğer

en: Block description
tr: Blok açıklaması

en: Block type
tr: Blok tipi

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Output the block in this view mode.
tr: Bloğu bu görüntüleme kipinde göster.

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
tr: Henüz bir blok tipi oluşturmadınız. Yeni blok tipi eklemek için <a href=":url">blok tipi oluşturma sayfasına</a> gidin.
