Fixed Block Content (8.x-1.0-rc1) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Other
de: Weitere

en: Block description
de: Blockbeschreibung

en: Block type
de: Blocktyp

en: The block title.
de: Der Titel des Blocks.

en: Block content
de: Inhalt blockieren

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: Output the block in this view mode.
de: Den Blocks in diesem Ansichtsmodus ausgeben.

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
de: Bislang sind keine benutzerdefinierten Blöcke erstellt worden. <a href=":url">Benutzerdefinierten Block hinzufügen</a>.
