Fixed block content (8.x-1.0-rc1) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Other
uk: Інше

en: Block description
uk: Опис блоку

en: Block type
uk: Тип блоку

en: The block title.
uk: Заголовок блоку.

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Output the block in this view mode.
uk: Вивести блок в цьому режимі перегляду.

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
uk: Жодних типів блоків поки що не створено. Щоб додати новий тип блоку відвідайте <a href=":url">сторінку створення типів блоків</a>.
