Fixed Block Content (8.x-1.0) - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Other
pl: Inne

en: Block description
pl: Opis bloku

en: Block type
pl: Rodzaj bloku

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Output the block in this view mode.
pl: Wyświetl blok w tym trybie widoku.

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
pl: Nie utworzono jeszcze żadnego typu bloku. Aby dodać nowy typ bloku należy wejść na stronę <a href=":url">tworzenia nowych typów bloku</a>.
