Fixed Block Content (8.x-1.2) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: ID
hi: आईडी

en: Options
hi: विकल्प

en: Other
hi: अन्य

en: Block description
hi: ब्लॉक की व्याख्या

en: Block type
hi: ब्लॉक प्रकार

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
