Fixed Block Content (8.x-1.2) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Options
id: Opsi

en: Always
id: Selalu

en: Other
id: Lainnya

en: Block description
id: Deskripsi blok

en: Block type
id: Jenis blok

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Output the block in this view mode.
id: Tampilkan blok dalam mode tampilan ini.

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
id: Anda belum membuat jenis blok apa pun. Buka <a href=":url">halaman pembuatan jenis blok</a> untuk menambahkan jenis blok baru.
