Fixed Block Content (8.x-1.4) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: List
fr: Lister

en: Disabled
fr: Désactivé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Always
fr: Toujours

en: Other
fr: Autre

en: Block description
fr: Description du bloc

en: Block type
fr: Type de bloc

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Output the block in this view mode.
fr: Rendre le bloc dans ce mode d'affichage.

en: You have not created any block types yet. Go to the <a href=":url">block type creation page</a> to add a new block type.
fr: Vous n'avez encore créé aucun type de bloc. Allez sur <a href=":url">la page de création de type de bloc</a> pour ajouter un nouveau type de bloc.
