Fixed text link formatter (8.x-1.7) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Open link in new window
it: Apre il link in una nuova finestra

en: Link text
it: Testo del collegamento

en: Link class
it: Classe del link

en: Trim link text length
it: Tronca il testo del link

en: URL only
it: Solo URL

en: Show URL as plain text
it: Mostra URL come testo semplice

en: Add rel="nofollow" to links
it: Aggiungere rel="nofollow" ai link

en: Add rel="@rel"
it: Aggiungere rel="@rel"

en: Link format settings
it: Impostazioni del formato Link
