Flag (8.x-4.0-beta1) - en to fa translation catalogue (54 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Content
fa: محتوا

en: Username
fa: نام کاربری

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Action
fa: عملکرد

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Label
fa: برچسب

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: User
fa: کاربر

en: Continue
fa: ادامه

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Display options
fa: گزینه‌های نمایش

en: Desc
fa: نزولی

en: By
fa: توسط

en: Flag
fa: علامت

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Messages
fa: پیام‌ها

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: author
fa: نویسنده

en: Entity
fa: عنصر

en: flag
fa: علامت

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Apply
fa: تایید

en: Global
fa: سراسری

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Flagged
fa: علامت گذاری شده

en: Current user
fa: کاربر جاری

en: Following
fa: دنبال شده

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: Bulk update
fa: به‌روزرسانی جمعی

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
