Flag (8.x-4.0-beta2) - en to ar translation catalogue (48 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Content
ar: المحتوى

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Action
ar: إجراء

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: Label
ar: التسمية

en: Update
ar: تحديث

en: User
ar: المستخدم

en: Continue
ar: متابعة

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Roles
ar: الأدوار

en: Comment
ar: التعليق

en: Display options
ar: خيارات العرض

en: Desc
ar: تنازلي

en: By
ar: بواسطة

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Messages
ar: الرسائل

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: author
ar: مؤلف

en: Entity
ar: الكيان

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Apply
ar: تطبيق

en: Global
ar: عالمي

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Current user
ar: المستخدم الحالي

en: - All -
ar: - الكل -

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
