Flag (8.x-4.0-beta5) - en to bn translation catalogue (26 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: Update
bn: আপডেট

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: All
bn: সমস্ত

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
