Flag (8.x-4.0-beta6) - en to pt translation catalogue (60 entries)

en: Title
pt: Título

en: Content
pt: Conteúdo

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Action
pt: Ação

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Update
pt: Atualizar

en: User
pt: Usuário

en: Continue
pt: Continuar

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Roles
pt: Papéis

en: Comment
pt: Comentário

en: Session ID
pt: ID da sessão

en: Display options
pt: Mostrar opções

en: Desc
pt: Decrescente

en: By
pt: Por

en: Flag
pt: Alerta

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Messages
pt: Mensagens

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: author
pt: autor

en: Entity
pt: Entidade

en: Scope
pt: Escopo

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Current user
pt: Usuário atual

en: Followers
pt: Seguidores

en: No flags
pt: Sem flags

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Dialog
pt: Diálogo

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Exposed
pt: Exposto

en: Bulk update
pt: Atualização em massa

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: My Bookmarks
pt: Meus favoritos
