Flag Lists (8.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (59 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: Node
uk: Матеріал

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Revisions
uk: Редакції

en: Authored by
uk: Автор

en: Desc
uk: Спад

en: Owner
uk: Власник

en: Template name
uk: Назва шаблону

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Entity
uk: Сутність

en: Revert
uk: Відновити

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Apply
uk: Застосувати

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Flags
uk: Прапори

en: Bundles
uk: Пакети

en: Bundle
uk: Пакет

en: Delete all revisions
uk: Видалення всіх редакцій

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Note: You don't have the <a href='@token-url'>Token</a> module installed, so the list of available tokens isn't shown here. You don't have to install <a href='@token-url'>Token</a> to be able to use tokens, but if you have it installed, and enabled, you'll be able to enjoy an interactive tokens browser.
uk: Примітка: Встановлювати модуль <a href='@token-url'>Замінник</a> не потрібно тому що список доступних замінників тут не показаний. Немає потреби встановлювати модуль <a href='@token-url'>Замінник</a> щоб мати змогу використовувати замінники, але якщо ви встановили та увімкнули його, вам буде доступний інтерактивний оглядач замінник.

en: The entity type.
uk: Тип сутності.

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до перекладі на мову @language у редакції за %revision-date?

en: Revert content shared among translations
uk: Повернути матеріал, котрий існує в перекладах
