Flashpoint Education (2.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (69 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Content
fa: محتوا

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: Comments
fa: نظر‌یات

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: none
fa: هیچ

en: Category
fa: دسته

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: Label
fa: برچسب

en: Summary
fa: خلاصه

en: View
fa: مشاهده

en: Audio
fa: صوتی

en: Manage
fa: مدیریت

en: ID
fa: هویت

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Block
fa: قالبک

en: Page
fa: صفحه

en: Comment
fa: نظر

en: Revisions
fa: تنقیح‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: ,
fa: ،

en: Media
fa: رسانه

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Topic
fa: موضوع

en: Create new revision
fa: ایجاد تنقیح جدید

en: Revert
fa: بازگشت

en: Video
fa: ویدیو

en: Revisions for %title
fa: تنقیح‌های %title

en: Revision
fa: تنقیح

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: ‹ Previous
fa: قبلی>

en: Next ›
fa: >بعدی

en: Revision of %title from %date
fa: تنقیح %title از %date

en: Apply
fa: تایید

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به تنقیح %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف تنقیح مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: About
fa: درباره

en: Comment count
fa: تعداد نظر‌ها

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت تنقیح از %revision-date

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: - Select a value -
fa: - یک مقدار را انتخاب کنید -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Entity Reference
fa: مرجع عنصر
