Flashpoint Education (2.0.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (76 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Comments
ar: التعليقات

en: Action
ar: إجراء

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: none
ar: لا شيء

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Summary
ar: الملخص

en: View
ar: عرض

en: Audio
ar: الصوت

en: Manage
ar: تسيير

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Post
ar: المحتوى

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Roles
ar: الأدوار

en: Comment
ar: التعليق

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Media
ar: ميديا

en: Desc
ar: تنازلي

en: Code
ar: الكود

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Topic
ar: المناقشة

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Search fields
ar: بحث الحقول

en: Revert
ar: استرجع

en: Video
ar: فيديو

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Document
ar: وثيقة

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Apply
ar: تطبيق

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Delete all revisions
ar: حذف كافة المراجعات

en: Comment count
ar: عدد التعليقات

en: - All -
ar: - الكل -

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: - Select a value -
ar: - اختر قيمة -

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة

en: A locally hosted audio file.
ar: ملف صوتي مستضاف محلياً (داخلياً)

en: A locally hosted video file.
ar: ملف فيديو مستضاف محلياً (داخلياً)

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
ar: ملف أو مستند تم رفعه ، مثل ملفات بامتداد PDF.
