Flashpoint Education (2.0.0-alpha2) - en to ur translation catalogue (43 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Previous
ur: گزشتہ

en: Next
ur: اگلا

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Description
ur: وضاحت

en: Comments
ur: تبصرے

en: Action
ur: ایکشن

en: Last updated
ur: آخری بار تدوین کیا گیا

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Edit
ur: تدوین

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: none
ur: کوئی نہیں

en: Category
ur: زمرہ

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: edit
ur: ترمیم

en: Label
ur: عنوان

en: Summary
ur: خلاصہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Audio
ur: آڈیو

en: ID
ur: شناخت

en: Block
ur: بلاک

en: Page
ur: صفحہ

en: Roles
ur: رولز

en: Comment
ur: تبصرہ

en: Authored by
ur: تصنیف از

en: Code
ur: کوڈ

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
