Flashpoint Education (8.x-1.0-alpha12) - en to uk translation catalogue (96 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Group
uk: Група

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Comments
uk: Коментарі

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: - None -
uk: - Немає -

en: Category
uk: Категорія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Summary
uk: Резюме

en: View
uk: Перегляд

en: Manage
uk: Керування

en: Event
uk: Подія

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Post
uk: Допис

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Roles
uk: Ролі

en: Comment
uk: Коментар

en: Revisions
uk: Редакції

en: Authored by
uk: Автор

en: Desc
uk: Спад

en: Calendar
uk: Календар

en: Events
uk: Події

en: Level
uk: Рівень

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Community
uk: Спільнота

en: Topic
uk: Тема

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Search fields
uk: Поля пошуку

en: Revert
uk: Відновити

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: User Profile
uk: Профіль користувача

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Webform
uk: Вебформа

en: Apply
uk: Застосувати

en: Join group
uk: Приєднатися до групи

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Upcoming Events
uk: Майбутні події

en: About
uk: Про модуль

en: Discussion
uk: Коментування

en: Admin
uk: Адмін

en: Delete all revisions
uk: Видалення всіх редакцій

en: Course
uk: Курс

en: Last comment author
uk: Автор останнього коментаря

en: Comment count
uk: Кількість коментарів

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Manage Content
uk: Керувати вмістом

en: Event Date
uk: Дата події

en: Renderer
uk: Відображувач

en: - Select a value -
uk: - Виберіть значення -

en: Group content
uk: Вміст групи

en: Event Description
uk: Опис події

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Entity Reference
uk: Посилання на сутність

en: Create @type
uk: Створити @type

en: Select the field(s) that will be searched when using the autocomplete widget.
uk: Виберіть поля, по яким буде здійснюватись пошук під час використання віджету автодоповнення.

en: Text value
uk: Текстове значення

en: Default renderer
uk: Усталений відображувач

en: Discussion Post
uk: Допис обговорень

en: Returns results as a PHP array of labels and rendered rows.
uk: Повертає результати у вигляді PHP-масиву міток і згенерованих рядків.

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: Revision translation affected
uk: Редакція, на яку вплинув переклад

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
uk: Вказує, що останнє редагування перекладу належить до поточної редакції.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до перекладі на мову @language у редакції за %revision-date?

en: Revert content shared among translations
uk: Повернути матеріал, котрий існує в перекладах

en: Adds users to groups as members.
uk: Додає користувачів до груп як учасників.

en: Adds <em class="placeholder">Webform</em> content to groups both publicly and privately.
uk: Додає вміст <em class="placeholder">Вебформа</em> до публічних і приватних груп.
