Flashpoint Education (8.x-1.0-alpha19) - en to bn translation catalogue (32 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: none
bn: একটিও নয়

en: Category
bn: বিভাগ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Module
bn: মডিউল

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Location
bn: অবস্থান

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Code
bn: কোড

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে
