Flashpoint Education (8.x-1.0-alpha23) - en to is translation catalogue (47 entries)

en: Title
is: Titill

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: delete
is: eyða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: Comments
is: Ummæli

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: - None -
is: - Ekkert -

en: none
is: engin

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Label
is: Merking

en: Summary
is: Samantekt

en: View
is: Skoða

en: Manage
is: Stjórnun

en: ID
is: Kenni

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Post
is: Færsla

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Roles
is: Hlutverk

en: Comment
is: Ummæli

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Authored by
is: Höfundur

en: Code
is: Kóði

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Topic
is: Umræðuefni

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Revision
is: Útgáfa

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Apply
is: Virkja

en: About
is: Um

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en:  - Select -
is:  - Velja -
